سواری با کرگدن! بررسی مفصل اینفینیتی QX80 جدید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همیشه اولین واژه‌ای که با دیدن اینفینیتی QX80 به ذهن می‌رسد واژه “ابهت” است. طراحی این خودرو از همان ابتدا دو قطبی بود و نظرات موافق و مخالف فراوانی داشت اما QX80 انتخاب افرادی است که می‌خواهند دیده شوند. هم‌اکنون بازنگری‌های چشمگیری در بدنه این غول ژاپنی صورت گرفته تا چشمان راحت‌تر بتوانند آن را ببینند؛ اما خب طراحی به‌روز شده تنها تغییر QX80 نبوده و حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد…

اینفینیتی QX80 2018
سپرهای جلو و عقب نرم‌تر باعث می‌شود ظاهر این شاسی‌بلند شبیه سایر محصولات اینفینیتی شود. همچنین ورودی‌های هوای عجیب دیگر در گلگیرهای جلو نبوده و بجای آن‌ها ورودی‌هایی با ظاهر ظریف‌تر قرار دارند. چراغ‌های جلو نیز طراحی جدیدی داشته و به یاد آورنده جزئیات چشم انسان هستند. همچنین باید به مه شکن‌ها و چراغ‌های عقب که از نوع LED هستند اشاره کنیم که باعث شده روشنایی بیشتر و البته امضای طراحی منحصربه‌فردی داشته باشند. نهایتاً به رینگ‌های بسیار باابهت 22 اینچی می‌رسیم اگرچه که رینگ‌های 20 اینچی به‌صورت استاندارد نصب می‌شوند.

اینفینیتی QX80 2018
اینفینیتی همچنین دستی بر سر و روی کابین کشیده اما شکی وجود ندارد که هنوز هم طراحی این بخش کاملاً سالخورده به نظر می‌رسد. دکمه‌ها و سوئیچ‌های فراوانی در مرکز داشبورد وجود داشته و صفحه‌نمایش 8 اینچی نیز از مد افتاده بوده اما کاربرد مورد انتظاری دارد. همچنین اهرم کنترلی برای به‌کارگیری سیستم اطلاعات وجود دارد. این اهرم برای افرادی که از صفحات لمسی خوششان نیامده و یا از لمس کردن دکمه‌های سیستم اطلاعات سرگرمی متنفرند مناسب است.

اینفینیتی QX80 2018
البته اینفینیتی با ارائه آپشن های زیاد برای کابین سعی داشته سالخوردگی این بخش را کم‌رنگ کند. سه گزینه رنگ برای صندلی‌های چرمی وجود داشته که همه آن به لطف دوخت‌های فوق‌العاده بسیار گیرا به چشم می‌آیند. همچنین تریم چوب باکیفیت کار شده که به لوکس‌تر شدن کابین کمک می‌کند. این خودروساز ژاپنی از پوشش‌های مقاوم بر روی صندلی‌ها، کنسول و استراحتگاه دست استفاده کرده که این موضوع برای خانواده‌های پرجمعیت، رانندگان بی‌ملاحظه و… کاملاً مناسب است.

اینفینیتی QX80 2018
همان میزان اشرافیتی که در صندلی‌های جلو دیده می‌شود در صندلی‌های عقب نیز وجود دارد. فضای بسیار زیادی برای سرنشینان ردیف دوم وجود داشته اما این موضوع درباره ردیف سوم صادق نیست. احتمالاً سرنشینان ردیف سوم به سرنشینان جلوتر حسادت خواهند کرد زیرا فضای پای محدودی در این بخش وجود دارد. دو صفحه لمسی 8 اینچی باکیفیت در پشت‌سری‌های جلو نصب شده و همچنین پورت‌های HDMI و وای فای نیز وجود دارد. یک کنسول بزرگ در ردیف دوم نصب شده که می‌تواند هر نوع وسیله الکترونیکی را در خود جای دهد.

اینفینیتی QX80 2018
به لطف پله‌های جانبی پهن و عریض و صندلی‌های ردیف دوم که به‌طور مناسبی تا می‌شوند نشستن روی صندلی‌ها کاملاً آسان است. ردیف سوم را نیز می‌توان با استفاده از دکمه‌های برقی تا کرد.

اینفینیتی QX80 2018
با وجود راحتی، اشرافیت و تجهیزات زیاد شاید رانندگان QX80 به ندرت بخواهند پشت فرمان این شاسی‌بلند با ابهت بنشینند. موضوعی که آزار دهنده است میدان دید عقب بوده اما خوشبختانه اینفینیتی با یک دکمه صفحه‌نمایش روی آینه وسط را فعال می‌کند. این صفحه‌نمایش به دوربین دید عقب متصل است. برخلاف آن چیزی که در محصولات جنرال موتورز همچون شورولت بولت و کادیلاک CT6 می‌بینیم، دوربین اینفینیتی میدان دید کمتر و زوم بیشتری داشته و حس غیرمعقولی درباره فاصله با اشیا ایجاد می‌کند. دوربین دید عقب استاندارد که تصاویر را روی صفحه‌نمایش می‌اندازد بسیار مفید بوده و دوربین 360 درجه محیطی به هدایت خودرو بسیار کمک می‌کند.

اینفینیتی QX80 2018
اینفینیتی همیشه از جدیدترین سیستم‌های کمک‌راننده در محصولات خود بهره برده و QX80 نیز از این قضیه مستثنا نیست. سیستم هشدار برخورد از جلو از تکنولوژی راداری استفاده می‌کند که می‌تواند دو خودروی جلوتر از QX80 را ببیند. این امر باعث می‌شود خودرو آمادگی بهتری برای توقف اضطراری داشته باشد. همچنین حسگرهایی برای کمک به سیستم کروز کنترل تطبیقی وجود دارد. کروز کنترل QX80 بسیار پیشرفته و نرم است. همچنین سیستم حفظ خودرو بین خطوط در QX80 نصب شده که بسیار عالی بوده و به حفظ این کرگدن عظیم‌الجثه در لاین خود کمک شایانی می‌کند. ذکر این نکته مهم است که چنین خودروی بزرگی در لاین های نازک‌تر گیج شده و صدای هشداری را در اغلب مواقع ایجاد می‌کند. نهایتاً به سیستم هشدار نقاط کور و سیستم دخالت برخورد از پشت می‌رسیم که برای پیشگیری رانندگان QX80 در برخورد با اشیا طراحی شده‌اند.

اینفینیتی QX80 2018
این سیستم‌ها کاملاً مفید هستند زیرا QX80 احساس سواری نسبتاً سنتی‌ای دارد. احساس شاسی‌بلندی با ساختار بدنه روی فریم بسیار شناور بوده و راننده حس می‌کند ارتباطی با جاده ندارد. این امر برای سرنشینان کاملاً لذت‌بخش و راحت بوده اما برای رانندگان کمی مشکل ایجاد می‌کند. فرمان نیز سبک و مبهم بوده و این حس عدم ارتباط را تشدید می‌کند. البته اینفینیتی دو سیستم هوشمند برای کمک به توازن QX80 در نظر گرفته است. سیستم تعلیق هیدرولیک به همراه سیستم نصب شده در بخش عقبی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا تکان‌های بدنه در زمان عبور از پیچ محدود شود و ارتفاع خودرو در زمان یدک کشی همواره در حالت بهینه باقی بماند.

و قطعاً این کرگدن ژاپنی می‌تواند ظرفیت یدک کشی بالایی داشته باشد. ظرفیت یدک کشی 3855 کیلوگرمی به مالکان اجازه می‌دهد چیزهایی همچون قایق‌ها و تریلر را به آسانی حمل کنند. زیر کاپوت این خودرو پیشرانه 8 سیلندر 5.6 لیتری حجیمی انجام‌وظیفه می‌کند که قدرت 400 اسب بخاری و گشتاور 560 نیوتون متری دارد. پیشرانه QX80 با یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک همکاری کرده و می‌تواند به‌صورت دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ محرک سفارش داده شود.

اینفینیتی QX80 2018
ما نسخه چهار چرخ محرک را تست کردیم که محبوب‌تر است. این مدل دارای حالت اتوماتیک بوده که اساساً قدرت را به چرخ‌های عقب می‌فرستد اما زمانی که حالت لغزشی تشخیص داده شود و کشش بیشتری موردنیاز باشد نیرو به چرخ‌های جلو نیز فرستاده می‌شود. این سیستم می‌تواند حداکثر نیمی از نیرو را به چرخ‌های جلو منتقل کند. همچنین ضریب‌های سنگین و سبک برای استفاده در شرایط سخت‌تر وجود دارند.

اینفینیتی QX80 2018
قوای محرکه QX80 نقطه برجسته این خودرو است. برای توصیف آن می‌توان از واژه‌های قدرتمند و نرم استفاده کرد. شاسی‌بلند بزرگ ژاپنی‌ها افزایش سرعت سریعی داشته و البته این کار را بدون سروصدای زیادی انجام می‌دهد. برخلاف فرمان سبک و هندلینگ شناور، قوای محرکه QX80 احساس پایداری و اعتمادبه‌نفس ایجاد می‌کند.

در نهایت به بحث قیمت‌گذاری می‌رسیم. نسخه‌های دیفرانسیل عقب اینفینیتی QX80 2018 بهای پایه‌ی 65745 دلاری داشته درحالی‌که برای خرید مدل چهار چرخ محرک باید بهای 68845 دلاری بپردازید. این خودرو بسیار ارزان‌تر از رقبایی از کادیلاک، لینکلن و مرسدس است. البته افزایش قیمت این خودرو به سرعت انجام می‌شود زیرا آپشن های زیادی وجود دارد به گونه‌ای که با انتخاب تمامی آپشن ها بهای خودرو به 83445 دلار می‌رسد.

اینفینیتی واقعاً جراحی مناسبی روی QX80 2018 انجام داده و در عین حال اشرافیت و تجهیزات زیادی در کابین این خودرو وجود دارد. QX80 2018 باید با خودرویی همچون لینکلن نویگیتور کاملاً جدید که محصول برجسته این خودروساز آمریکایی است شاخ‌به‌شاخ شود. اگرچه لینکلن محصولی کاملاً جدید است اما QX80QX80 هنوز قطعات آشنای زیادی داشته ولی آن‌ها را در پکیجی خیال‌انگیز که جذاب است ارائه می‌کند.

نقاط قوت: متریال کابین زیبا، پیشرانه و پرفورمنس فوق‌العاده، قیمت فوق‌العاده در مقایسه با رقبا

نقاط ضعف: طراحی سالخورده کابین، فرمان سبک

مشخصات ایفینیتی QX80 2018

پیشرانه: 8 سیلندر 5.6 لیتری

قدرت/گشتاور: 400 اسب بخار/560 نیوتون متر

گیربکس: 7 سرعته اتوماتیک

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: 12.2/17.4/15.1 در هر صد کیلومتر

قیمت: آغاز از 65745 دلار

منبع:پدال

ساعت کاری

ساعات کاری فروشگاه همه روزه  بغیر از ایام تعطیل

  • شنبه تا چهارشنبه : 9 صبح - 5 بعدظهر
  • پنجشنبه : 9 صبح - 2 بعدظهر

امار بازدید

 

>

درباره ی ما

گروه فنی و مهندسی ایروبید (Eirobid) یکی از بزرگترین و فعالترین مجموعه های تامین کننده سخت افزار و نرم افزار های خودرویی میباشد. هدف ما رساندن با کیفیت ترین دیاگ های خودرو های وارداتی به دست تعمیرکاران عزیز با گارانتی و پشتیبانی معتبر میباشد امید است در این راه قدم های مثبتی برای مشتریان عزیز خود برداریم.

تماس با ما

  • تهران آزادی،نرسیده به خوش،پلاک204
  • شماره تماس کارشناس فروش:09129735256
  • شماره تماس کارشناس پشتیبانی:09120146259
  • ایمیل : info[at]irobd.com
تمامی حقوق سایت متعلق به گروه مهندسی ایروبید میباشد و هرگونه کپی از مطالب سایت پیگرد قانونی دارد.

جستجو